ثبت نام در در طرح تجربه صدور رای داوری
راهنمای ثبت نام در دوره داوری

دوره غیرحضوری اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری

دوره اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری، دوره ای است که در آن دانش پژوهان با اصول ابلاغ رای داوری، اصول اجراء رای داوری و قواعد و نحوه ابطال رای داوری به خوبی آشنا میشوند. همانطور که می دانید داوری یک قضاوت خصوصی است که طرفین اختلاف با میل و اراده خود شخص یا اشخاصی را بعنوان داور حقوقی یا قاضی خصوصی خود انتخاب می کنند. داوری یکی از مهمترین راهکارهای سرعت بخشیدن به حل و فصل اختلافات حقوقی افراد، ایجاد نظم عمومی، حقوقی و کاهش بار محاکم قضایی است. داوری حقوقی یک نوع دادرسی اختصاصی به شمار می‌رود. و از طرفی صادر کننده رای داوری باید اصولی جهت ابلاغ رای داوری و اجرای رای داوری رعایت کند. و در صورت نیاز به ابطال رای داوری قواعد و پیش نیازهای آن رعایت شود.

در دوره اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری علاوه بر مفاهیم و اصول ابلاغ رای داوری و اصول اجرای رای داوری  سرفصل های زیر تدریس خواهد شد:
 1. صدور رای داوری و شیوه های ابلاغ رای داوری
 2. نحوه و شرایط اجرای رای داوری
 3. موانع و مشکلات احتمالی در اجراء رای داوری
 4. مستندات قانونی درخواست ابطال رای داوری
 5. شرایط درخواست ابطال رای داوری
در پایان این دوره اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری، دانش پژوهان قادر خواهند بود به سوالات زیر پاسخ دهند:
 1. اصول صدور رای داوری و نحوه صدور رای داوری چگونه است؟
 2. شیوه های ابلاغ رای داوری کدام است؟
 3. نحوه اجرای رای داوری چیست؟
 4. شرایط اجرای رای داوری کدام است؟
 5. در اجرای رای داوری چه موانع و مشکلات احتمالی وجود دارد؟
 6. درخواست ابطال رای داوری چه مستندات قانونی نیاز دارد؟
 7. درخواست ابطال رای داوری چه شرایطی دارد؟

مدرس دوره اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری:
 دکتر احمد همتی، مدرس دانشگاه، قاضی دادگاه عمومی حقوقی
 

مدت زمان دوره: 1 ساعت

هزینه ثبت نام نقدی اعضا: ۵۷۷,۵۰۰ تومان ۳۹۷,۵۰۰ تومان

هزینه ثبت نام نقدی آزاد: ۵۹۲,۵۰۰ تومان ۵۶۲,۵۰۰ تومان


توضیحات دوره اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری:
 در راستای توسعه عدالت آموزشی و درپاسخ به درخواست های عزیزان سراسر کشور از سامانه جامع داوری، به یاری خداوند متعال شرایط لازم جهت برگزاری این دوره بصورت غیر حضوری فراهم گردید، لذا کلیه علاقمندان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام و همچنین می توانند بدون محدودیت دوستان خود را برای شرکت در این دوره دعوت فرمایند.
 

نحوه و مراحل اجرای دوره های غیر حضوری
 1. مرحله اول: ثبت نام در دوره 
 2. مرحله دوم: مراجعه به صفحه شخصی خود - کلیک روی منوی کارگاههای ثبت نامی من - سپس کلیک روی منوی دانلود فایل ها - و مطابق توضیحات نسبت به دانلود و گذراندن دوره اقدام فرمایید .
 3. مرحله سوم: شرکت کنندگانی که تمایل به اخذ گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری  را دارند، بعد از دانلود و مشاهده دوره حتماً اقدام به تکمیل اطلاعات خود در منوی اطلاعات کاربری نموده وسپس به منوی آزمون های من در صفحه شخصی خود مراجعه و ضمن اجرای آزمون به سوالات دوره پاسخ دهند.

 


 شرایط دوره اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری:
 1. دوره اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری غیرحضوی است و امکان ثبت نام از هر نقطه کشور وجود دارد.
 2. مهلت گذراندن دوره اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری 3 ماه می باشد لذا از تاریخ ثبت نام، عزیزان به مدت سه ماه فرصت دارند که نسبت به گذراندن دوره اقدام کنند.
 3. عزیزانی که تمایل به دریافت گواهی پایان دوره از سامانه جامع داوری ایران را دارند، حتماً در صفحه شخصی خود ازمنوی اطلاعات کاربری و مطابق راهنمای آن صفحه نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.
 4.  زمان تقریبی صدور گواهی این دوره حدود 10 روز بعد از انجام کلیه مراحل فوق الذکراست وبعد از صدور پیامک آن ارسال و از طریق طریق سامانه - صفحه شخصی منوی گارگاههای من - گواهی دوره قابل مشاهده و دانلود می باشد. 


  اشتراک گذاری
دوره های داوری حقوقی
نظرات دوره غیرحضوری اصول ابلاغ، اجراء و ابطال رای داوری
برای نظر دهی در صورتی که عضو سایت هستید از بخش ورود با سیستم وارد شوید و در غیر اینصورت از بخش ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.
لطفا منتظر بمانید ...